Rock, jazz ja rikkad inimesed

Jalutuskäigu pikkus 5.5 km

pilt  Chalk Farm   pilt
pilt

Seekordset jalutuskäiku alustame ja lõpetame metroojaamas Chalk Farm. Imelik nimi, arvatakse, et see on moonutus kunagisest kohanimest Chalcot Farm. Aga vaatame esiteks jaamahoonet lähemalt. See asub teravnurgas kahe tee vahel ja sel on Londoni metroojaamadest kõige pikem fassaad. Projekteerinud on selle Leslie Green. Too mees, kes suri noorelt tuberkuloosi, jõudis projekteerida 44 metroojaama! Pooled neist samasuguse tumepunase kergesti äratuntava fassaadiga. Öeldakse: If it is red, it's Green. Liigume mööda tänavat Chalk Farm Road umbes kagu suunas. Esimene objekt on legendaarne kontserdisaal Roundhouse, mille tunneme kindlasti ära, sest ta on silindriline, nagu ta nimigi ütleb. Siin on esinenud Jimi Hendrix, the Doors, Pink Floyd, Jefferson Airplane, David Bowie ja Led Zeppelin. Aastal 1966 andis siin ühe oma esimestest olulistest kontsertidest Pink Floyd (koos ansambliga Soft Machine, vahest mitte nii tuntud muusikasõpradele, aga tegutseb ka praegu). Algselt oli see tegelikult rongidepoo, aga ehitati ümber kontserdisaaliks.
Liigume edasi turuni Horse Stables Marketpilt. See on teest eraldatud müüriga. Sisse saab ka Morrisons tankla juurest, aga läheme edasi ja siseneme järgmisest väravast paar tänavat edasi. Tehes ringi sissepääsust paremal, näeme vägagi omapärast Amy Winehouse'ipilt kuju. Üsna selle koha lähedal, kust sisenesime, on keldris "peoloomade" pood, peamiselt kõik, mis helendab ja vilgub. Tasub sisse astuda, kui ka midagi osta plaanis pole. Turul võid leida veel paljugi huvitavat, aga eks avasta ise.
Edasi siirdume tänavale Camden High Street. Seal võib sageli mitmesuguseid muusikuid kuulda. Järgmine temaatiline peatus võik olla näiteks Jazz Cafe, mida seal kuulda, võid ise arvata.Teel edasi möödume ka kohast Jewish Museum of London. Teeme ühe kaarekujulise põike lihtsalt väga ilusale tänavale. Otse edasi on tänavake Gilbey's Yard, kus on väga kenasti restaureeritud kanaliäärsed ehitised. Kohe enne kanali ületamist on Pirate Castle, väga vanaaegselt mõjuv romantiline ehitis, mis tegelikult on ehitatud 1977.a.
Teel kiriku St Mark's Church juures teeme väikese kõrvalepõike, et imetleda hiina restorani Feng Shang Princess, mis asub kanalis ujuval laeval ja näeb välja pigem nagu pagood.
Nüüd tuleb pisut ülesmäge rühkida. Aga see tasub vaeva, sest Primrose Hillpilt vaateplatvormilt avaneb tõesti imekaunis vaade linnale.
Kui nälg kimbutab, sobiks einestamiseks kas baar The Queens või söögikoht nimega Lemonia. Kui hoopis vaimunälg pitsitab, siis nende kahe vahel on hea raamatupood Primrose Hill Books. 122 Regent Park's Road elas ka Friedrich Engels!
Edasi liigume läbi paikade, kus elab palju "rikkaid ja ilusaid". Seal on paljude edukate muusikute, mannekeenide ja filminäitlejate kodud. Ära siis imesta, kui näiteks Kate Moss, Sadie Frost või Jude Law vastu tulevad. ;-) Primrose Hill on ka koht, kus toimusid Herbert Wellsi kuulsa raamatu The War of The Worlds lahingud tulnukatega. Ka osa filmi 101 dalmaatslast võtteid on tehtud siin. See on ka mägi, mida peetakse silmas tuntud laulus Fool on the Hill.

Kui vaatad kaarti, pööra tähelepanu allosas parklale, mis on tähistatud sinise P-tähega. Regent Canal oli selles kohas kunagi pikem, seda on ka kaardipildist aimata. See koht on täidetud II MS õhurünnakuis purustatud majade rusudega.